Wieza Wolnosci

Kiedy 11 września 2001 roku w pierwszy wieżowiec WTC uderzył samolot przejęty przez muzułmanów z Al Kaidy cały świat wstrzymał oddech. Najbardziej ten cios przeżyła oczywiście sama Ameryka. Cały świat mówił o tragedii jaka się wydarzyła. Jednak trzeba było się pozbierać. I istotnie Amerykanie szybko przedstawili swoją wizję tego, co powstanie na miejscu legendarnych wież World Trade Center.

 

Na zgliszczach największego centrum biznesowego na świecie ma powstać kolejny kompleks tego samego typu składający się z aż czterech wieżowców. Pierwszy z nich, WTC 1 lub też tak zwana Wieża Wolności jest właśnie w budowie i ma powstać już niedługo, bo pod koniec 2013 roku. Kolejne wieże mają zostać ukończone w roku 2015.

 

Wysokość wieży to 556 metrów. Jest to symboliczna liczba. Według miary długości w Stanach Zjednoczonych daje to bowiem 1776 stóp. Jest to rok stworzenia przez kraj tak zwanej Deklaracji Nieruchomości Stanów Zjednoczonych. Nic więc dziwnego, że nowy WTC ma być w Nowym Jorku budynkiem wyjątkowym. Z dniem zakończenia budowy jednocześnie stanie się on najwyższym budynkiem w nowym Jorku, a także prawdopodobnie w całych Stanach Zjednoczonych.

 

Sam biurowiec będzie miał ogromną liczbę ponad dwustu tysięcy metrów kwadratowych powierzchnie biurowej. Wszystko to będzie znajdowało się nad ponad stu piętrach biurowca.

 

Już teraz wiadomo, że cały kompleks WTC będzie na pewno dla Amerykanów miejscem wyjątkowym. Przemawia za tym fakt, że oprócz Wieży Wolności ma powstać druga, która będzie symbolizować i przypominać o śmierci tysięcy ludzi w tragedii 11 września. Na szczycie budowli zostaną postawione cztery olbrzymie kryształy, które będą przypominać o miejscu w którym zginęli niewinni ludzie.